SKI Vitanová

Prvá voľba všetkých lyžiarov ubytovaných vo Vitanovej. Stále pomerne nové (rok výstavby 2008) a menej známe stredisko s rodinnou atmosférou nachádzajúce sa len niekoľko desiatok metrov od posledného domu v dedine. Lyžiarov tu vozí štvorsedačka na svahy kopca Vrchdolinky. Z neho sa dá spustiť po štyroch technicky zasnežovaných zjazdovkách s celkovou dĺžkou cca 7,5 km..

Pre náročných je k dispozícii len jeden zábavný približne 300-400 metrový padáčik, ostatné si musia "odtrpieť" na modrých zjazdovkách:) Menej zdatní lyžiari si však prídu na svoje, začať môžu v škôlke s detským lanom, potom prejsť na detský vlek a na konci dňa vyskúšať aj lanovku so zjazdovkou č. 5. Kto si trúfne môže skúsiť hlavnú zjazdovku (č. 1 a 2) so spomínaným strmým úsekom.

Technické zasnežovanie pokrýva všetky zjazdovky, samozrejmosťou sú služby lyžiarskej školy a požičovne výstroja. O plný žalúdok sa postará bufet pri hornej stanici lanovky alebo reštaurácia pri spodnej stanici. Príjemnou tradíciou sa v stredisku stáva pravá oravská zabíjačka s domácimi špecialitami každú sobotu:) Ubytovať sa dá v penzióne priamo pod zjazdovkou alebo v mnohých zariadeniach dole v dedine.

Fotogaléria: SKI Vitanová


Zobraziť Lyžiarske strediská v okolí Vitanovej na väčšej mape

Službu prináša OnTheSnow.sk